balkantur
Son Turlar

Sentido Letoonia Golf Resort

Termal Otel Konaklamalı Uludağ Kayak Turu

İtalya Turu

Budapeşte(2)-Viyana(2)-Prag(3)

St.Petersburg(3)

Viyana (3)

Roma (3)

Barcelona (3)

Londra(3)

Efes Antik Şehri – Meryem Ana – Şirince

Kapadokya Turu

İzmir Uçaklı Gap Turu

Assos – Çanakkale Turu

Otobüslü Bansko Kayak Turu 3 Gece

2 – 6 MART 2020 BANSKO

24 – 28 ŞUBAT 2016 BANSKO

16 – 21 ŞUBAT 2016 BANSKO

SEVGİLİLER GÜNÜNDE BANSKO

SÖMESTİR 7 GECELİK PAKETLER

SÖMESTİR 6 GECELİK PAKET

SÖMESTİR 5 GECELİK PAKETLER

SÖMESTİR 4 GECELİK PAKETLER

SÖMESTİR 3 GECELİK PAKETLER

Günübirlik Kartalkaya

Bansko Üniversite Haftası

19 – 24 OCAK 2016 BANSKO

Yılbaşında Bansko

Bansko Sömestr Dışı 3 Gece 4 Gün Kayak Turları

Bansko Sömestr Dışı 5 gece 6 gün Kayak Turları

4 gece 5 gün Şubat ve Mart Ayları Pamporovo Kayak Turları

4 gece 5 gün Ocak Ayı Pamporovo Kayak Turları

4 GECE 5 GÜN ARALIK AYI PAMPOROVO KAYAK TURLARI

Bansko Sömestr Erken Rezervasyon 5 Gece 6 Gün Kayak Turları

Pamporovo Sömestr Erken Rezervasyon 7 Gece 8 Gün Kayak Turları

Pamporovo Sömestr Erken Rezervasyon 5 Gece 6 Gün Kayak Turları

Balkanlar Turu

Balkanlar / Yunanistan Turu

Kurban Bayramı Balkanlar Turu

Baştan Başa Balkanlar Pegasus ile

Baştan Başa Balkanlar – Eylül

Baştan Başa Balkanlar – Kurban Bayramı

Kurban Bayramında Bulgaristan Kültür Turu

Bansko Kayak Turu 7 Gece

Bansko Kayak Turu 5 Gece

Bansko Kayak Turu İletişim için 0532 432 51 15

Bansko Kayak Turu THY ile

Bölgeler

Arnavutluk

Tur Adı

Balkan Turu

Tur Tipi

Bayram Turları

Tur Yıldızı

Baştan Başa Balkanlar – Kurban Bayramı

Kurban Bayramı Özel Programı THY ile 7 Gece 8 Gün

0/5 (0 Reviews)

Rezervasyon Yap

Kurban BayramıBaştan Başa Balkanlar Turu Vizesiz

(Priştin Gidiş / Priştine Dönüş)

MAKEDONYA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN Üsküp – Ohrid – Tiran – İşkodra – Budva – Mostar – Saraybosna – Belgrad – Üsküp

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile 7 Gece / 8 Gün

 

1.Gün  |  İSTANBUL – PRİŞTİNE – ÜSKÜP – KALKANDELEN – OHRİD
İstanbul Atatürk Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali THY Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları’na ait sefer ile Priştine’ye hareket. Priştine’ye varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Üsküp’e hareket ediyoruz .İlk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varis.Ardından otele varışımızla birlikte odalara yerleşme . Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.
2.Gün  |  OHRİD – RESNE MANASTIR – OHRİD
Uyandırma ve kahvaltının ardından Resne-Manastır (Bitola) turu için hareket. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz (giriş dahil değildir).Ardından Ohrid’e hareket. Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında , Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Sohta Sinan Camii, Ayasofya Klisesi-Fatih Camii, St. Klement Manastırı-St Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi, Antik Tiyatro, ve Yeni Carsi görülecek yerler arasındadır . Şehir turumuzun bitiminde Ohrid’ te alişveriş için serbest zaman. Ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi turuna katılma imkanı. (kişibaşı € 45). Bu turda , Makedon mutfağının lezzetlerini, Makedon müzikleri eşliğinde tadabilir, unutulmaz bir Balkan gecesi yaşayabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
3.Gün  |  OHRİD – TURAN – DURRES –ST.STEFAN – BUDVA
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz . Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında duragimiz muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva olacaktır. Odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.
4.Gün  |  BUDVA – KOTOR – BUDVA ( DUBROVNIK’I GORME IMKANI )
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüsümüz ile otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız,. Budva’da yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardindan Karadag’da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Geçerli vizesi olmayan misafirler için : Özel araç ile Kotor’dan Budva’ya hareket. Öğleden sonra Budva’da serbest zaman. Geçerli Shengen vizesi olan misafirler için Dubrovnik turu. Tur bitiminde Hırvatistan sınır geçişimizi takiben Dubrovnik’e hareket. Varışta, Dubrovnik’te yapacağımız panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte Budva’daki otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde .
5.Gün  |  DUBROVNİK – MOSTAR – SARAJEVO
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Mostar ‘a hareket. ilk durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Sonra Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Tur bitiminde Sarajevo’ya hareket ediyoruz. Varisa istinaden sehir turu. Tur esnasinda 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Sarayova nin sembolu sayilan ve Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden (Sebil) su içiyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıp, Morica Han, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii ve medresesi geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Musevi Sinagogu’nu, Pazar Yeri ve Aliya Izzet Begovic mezarı göreceğimiz yerler arasındadır. Sarayevo ‘daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Boşnak Gecesi turuna katılabilirler. (kişibaşı € 45) Geceleme otelimizde.
6.Gün  |  SARAJEVO – BELGRAD
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Belgrad`a varişa istinaden şehir turuna başliyoruz. Tur esnasinda gorulecek yerler; Sava Nehri üzerinden Gazala Koprusu, Topçu Dere bölgesi, 1999 savaşinda Birleşmiş Milletler tarafindan bombalanan Büyükelcilikler Caddesi, TV binasi, Genelkurmay Başkanliği Binasi gorulecektir. Sonra St Sava Kilisesi, Parlamento Meydani, Cumhuriyet Meydani, Istanbul Kapisi, Kale içini surları , anıtları, Damat Ali Paşa turbesi, Sokullu Mehmet Pasa cesmesi, Osmanli hamami ve Tuna ve Savanın birleştiği noktadaki beyaz Beyler bolgesi gorulecektir. Sehrin merkezi sayilan ve arac trafigine kapali bolge olan Knezmihaylova Caddesinde serbest zaman. Otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
7.Gün  |  BELGRAD – NİS – ÜSKÜP
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardindan Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışa istinaden yapacağımız Üsküp turumuz esnasında Türk ve Yahudi mahalleleri, Rahibe Teresa’nın Evi, ve dünyanin en buyuk Iskender heykelinin de oldugu Makedonya Meydanı, Osmanli Taşkoprusu, Davutpasa Hamami, Kapan Han ve Turk Çarsisi. Cifte hamam, Sulu Han, Kursunlu Han, Saat Kulesi, Sultan Murat Camii, Isa Bey Camii, şuan Turk Tiyatrosu binasi olarak kullanilan ve Yahya Kemal Beyatli ‘nin dogdugu bina gorulecektir. Bitpazari, ve sehrin en yuksek tepesinde bulunan Roma ve Osmanlilar tarafindan sehri korumak icin kullanilan Kale ziyaretinin ardından konaklama ve aksam yemegi için otelimize transfer.
8.Gün  |  PRİŞTİNE – İSTANBUL
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardindan özel otobüslerimizle Üsküp’havalimanina transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları’nın uçağı ile İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından varış.

Uçuş Detayları ( Priştine Gidiş – Priştine Dönüş )

  

TK 1017   IST PRN  07:45 08:20

TK 1020   PRN IST  20:45 23:15

OTELLER Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Farkı 3-12 Yaş Çocuk 0-2 Yaş Çocuk
3* ve 4* Oteller 789 Euro 140 Euro 789 Euro 150 Euro
FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti.
 • Ohrid’te 2 gece Hotel Bellevue 4* veya benzeri otelde konaklama.
 • Budva’da 2 gece Hotel Lucic 3* veya benzeri otelde konaklama
 • Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* veya benzeri otelde konaklama
 • Belgrad’ ta 1 gece Hotel Best Western Sumadija 4* veya benzeri otelde konaklama
 • Uskup’te 1 gece Hotel Ambasador 4* veya benzeri otelde konaklama
 • Otellerde alınacak 5 akşam yemeği.
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Alan vergileri ( 150 EURO )
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Otel extraları
 • Vize Ücreti
 • Çıkış harcı
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ucreti
 • Müze ve ören yerleri girişleri
NOTLAR
 • Tatil.com havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Tur kapsamı dahilinde belirtilen oteller, rezervasyon talepleri ve otel müsaitliğine bağlı olarak aynı veya aynı standartta bulunmadığı takdirde daha üst standartlarda benzer bir otelle değiştirilebilir. Bu tür durumlarda ilgili bilgilendirme tarafınıza 48 saat kala yapılacaktır.
 • Bu turda normal pasaporta ve yeşil pasaporta vize gerekli değildir.
 • Bu sayfada ve bu web sitesine bağlı diğer sayfalarda sergilenen Seyahat Acentesi hizmetlerinin fiyatları günlük bazda değişiklik gösterebileceği gibi, gün içerisinde de kur farkından, havalimanı vergisinden ve ticari sebeplerden  kaynaklanan durumlardan dolayı her zaman değişiklik gösterebilecektir. Bu nedenle müşterilerin aynı hizmet için farklı tarihlerdeki alışlarından farklı fiyatlardan ücretlendirilebileceklerini bilmeleri gerekmektedir.
 • Dubrovnik vizesi için istenen evraklar aşağıdaki gibidir;
 • ** Pasaportun aslı
 • ** 1 adet biometrik arka fonu beyaz fotoğraf

YorumlarDiğer Yorumlara Bak

Yorum Yap

Email adresiniz yayımlanmayacaktır.Tüm alanları doldurunuz.


Copyright © 2013 MCT Turizm