lazaropole 02
Son Turlar

Sentido Letoonia Golf Resort

Termal Otel Konaklamalı Uludağ Kayak Turu

İtalya Turu

Budapeşte(2)-Viyana(2)-Prag(3)

St.Petersburg(3)

Viyana (3)

Roma (3)

Barcelona (3)

Londra(3)

Efes Antik Şehri – Meryem Ana – Şirince

Kapadokya Turu

İzmir Uçaklı Gap Turu

Assos – Çanakkale Turu

Otobüslü Bansko Kayak Turu 3 Gece

2 – 6 MART 2020 BANSKO

24 – 28 ŞUBAT 2016 BANSKO

16 – 21 ŞUBAT 2016 BANSKO

SEVGİLİLER GÜNÜNDE BANSKO

SÖMESTİR 7 GECELİK PAKETLER

SÖMESTİR 6 GECELİK PAKET

SÖMESTİR 5 GECELİK PAKETLER

SÖMESTİR 4 GECELİK PAKETLER

SÖMESTİR 3 GECELİK PAKETLER

Günübirlik Kartalkaya

Bansko Üniversite Haftası

19 – 24 OCAK 2016 BANSKO

Yılbaşında Bansko

Bansko Sömestr Dışı 3 Gece 4 Gün Kayak Turları

Bansko Sömestr Dışı 5 gece 6 gün Kayak Turları

4 gece 5 gün Şubat ve Mart Ayları Pamporovo Kayak Turları

4 gece 5 gün Ocak Ayı Pamporovo Kayak Turları

4 GECE 5 GÜN ARALIK AYI PAMPOROVO KAYAK TURLARI

Bansko Sömestr Erken Rezervasyon 5 Gece 6 Gün Kayak Turları

Pamporovo Sömestr Erken Rezervasyon 7 Gece 8 Gün Kayak Turları

Pamporovo Sömestr Erken Rezervasyon 5 Gece 6 Gün Kayak Turları

Balkanlar Turu

Balkanlar / Yunanistan Turu

Kurban Bayramı Balkanlar Turu

Baştan Başa Balkanlar Pegasus ile

Baştan Başa Balkanlar – Eylül

Baştan Başa Balkanlar – Kurban Bayramı

Kurban Bayramında Bulgaristan Kültür Turu

Bansko Kayak Turu 7 Gece

Bansko Kayak Turu 5 Gece

Bansko Kayak Turu İletişim için 0532 432 51 15

Bansko Kayak Turu THY ile

Bölgeler

Arnavutluk

Tur Adı

Balkan Turu

Tur Yıldızı

Baştan Başa Balkanlar Pegasus ile

From December 03, 2015

0/5 (0 Reviews)

Rezervasyon Yap

Detaylar

BAŞTAN BAŞA BALKANLAR 7 Gece / 8 Gün MAKEDONYA – KOSOVA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA HERSEK Üsküp (2) – Ohrid (2) – Budva (1) – Saray Bosna (2)

PEGASUS HAVA YOLLARI

20 EYLÜL 2013 HAREKET

 

1.Gün  |  SABİHA GÖKÇEN – ÜSKÜP
Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 08:45’te buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC711 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:45 de Üsküp’e hareket. Yerel saat ile 11:15’de varışımızı takiben, yapacağımız panoramik Üsküp şehir turumuzda; tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Başçarşı, Vardar Nehri, kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St.Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır Otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. Dileyen misafirlerimizin katılabilecekleri ekstra yemekli Balkan Gecesi programı(40€). Programımızda yerel folklorik Balkan Dansları eşliğinde yemeğimizi yiyor ve geç saatlere kadar eğlenme fırsatı buluyoruz Geceleme otelimizde.
2.Gün  |  ÜSKÜP – ( Prizren – Priştina )
Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek tam gün öğle yemekli Kosova turuna(55 €) katılabilirler. Hatıralarımıza yeni bir ülke daha ekleyebileceğimiz turumuzda ilk olarak bağımsızlığını kısa bir süre önce kazanmış Kosova’nın ve belki de balkanların en şirin kentlerinden biri olan Prizren’e doğru yola çıkıyoruz. Osmanlıların 37 cami inşa ettikleri Prizren’de göreceğimiz ilk eser süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii’dir.Türkiye Cumhuriyeti tarafından son dönemlerde restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nı ziyaret ettikten sonra öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemek sonrası verilecek serbest zamanın bitiminde Priştina’ya hareket. Hızla değişen Kosova’nın başkentinde yapacağımız panoramik turun ardından 1.Kosova Muharebesi’nde hileyle şehit edilen I.Murat’ın Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun bitiminde Makedonya sınır geçişimizi takiben Üsküp’e hareket ve otelimize transfer. Konaklama Otelimizde.
3.Gün  |  ÜSKÜP – OHRİD (Üsküp-Kalkandelen-Ohrid)
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk olarak yolumuz üzerinde bulunan Kalkandelen şehrine varıyoruz. Kalkandelen‘de Alaca cami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki turumuzun ardından Ohrid’e transfer. Varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro gibi yerler görülecektir. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Konaklama Otelimizde.
4.Gün  |  OHRİD ( Ohrid-St.Naum-Resne-Manastır-Ohrid)
Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Ekstra ( 35 € ) olarak düzenlenecek , dolu dolu geçecek bir tur için yola çıkıyoruz. Turumuzda öncelikle St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Turun bitiminde Ohrid’e ve otelimize transfer. Konaklama Otelimizde.
5.Gün  |  Ohrid-Tiran-Ulcinj
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, otelimizden hareket. Kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük islemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Daha sonra çok kısa süre once bağımsızlığını kazanan, Kosova’dan sonra dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’ın plajlarıyla ünlü kenti Ulcinj’e geçiyoruz. Varış saatimize bağlı olarak deniz keyfi yapabilir ve hareketli Ulcinj gecelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Konaklama Otelimizde.
6.Gün  |  Ulcinj-Budva-Kotor-Trebinje-Poçitel-Mostar-Saraybosna
Sabah erken saatte uyandırma, odaların boşaltılması ve araçta alınacak kahvaltıyla beraber uzun sürecek günümüz için hareket. İlk olarak yolumuzun üzerinde Budva’ya varmadan hemen önce zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu zengin bir işadamına satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St.Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola. Budva’ya varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Turumuzda sonraki durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma ve Bosna-Hersek’e hareket. Trebinje üzerinden varacağımız ve bir Osmanlı köyü olan Poçitel’de fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra yol üzerinde ziyaret edeceğimiz Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Tükiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Turumuzun bitiminde Saraybosna’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Günün geç saatlerindeki varışımızı takiben otelimize transfer. Konaklama Otelimizde.
7.Gün  |  Saraybosna (Vrelo Bosne-Savaş Tüneli)
Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından panoramik Saraybosna turu için otelimizden hareket. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’yı geziyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan, Franz Ferdinand’ın vurulması olayının yaşandığı Latin Köprüsü’nü görüyoruz. Turumuzun bitiminde gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Vrelo yarım günlük Bosne-Savaş Tüneli turumuza(20 €) katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzeyi ziyaret edip yakın bir tarihte vahşetin yaşandığı ülkede, o günlere ait hikayeleri dinleyip duygusal anlar yaşayacağız. Daha sonra Igman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosne’yi ziyaret ediyoruz. Saraybosna’nın su kaynağı olan Vrelo Bosne’de yeşillikler içindeki şelalerin ve derlerin arasında çok güzel vakit geçirecek, harika fotoğraflar çekeceksiniz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Konaklama Otelimizde
8.Gün  |  SARAYBOSNA – SABİHA GÖKÇEN
Sabah odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından havalimanına transfer. Pegasus Havayollarının PC730 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 14:55 de Sabiha Gökçen’e varış ve turumuzun sonu
OTELLER 2-3 Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Farkı 2-12 Yaş Çocuk
4* Oteller 559 Euro 295 Euro 539 Euro

OTELLER

 

HOTEL HOLLYWOOD SARAYBOSNA 4*  v.b

http://www.hotel-hollywood.ba/

HOTEL CASA GRANDE / ULCINJ  vb

http://www.casagrande-mne.com/bs/page.php?id=76

HOTEL GRANIT 4* vb.

www.hotelgranit.com.mk

HOTEL KARPOS ÜSKÜP    4*   vb.

http://www.hotelkarpos.com.mk/

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Pegasus Havayolları ile Sabiha Gökçen/Üsküp, Saraybosna/Sabiha Gökçen hattında ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen oteller veya benzerlerinde Üsküp’te 2 gece Ohrid bölgesinde 2 gece, Ulcinj’de 1 gece, Saraybosna’da 2 gece olmak üzere toplamda 7 gece 8 gün (7 kahvaltı) konaklama
 • Panoramik Üsküp, Ohrid Tiran, Budva, Kotor, Mostar, Poçitel, Saraybosna turları
 • Programda belirtilen şehirler arası otobüs transferleri
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Yurtdışı Çıkış Fonu (15 TL)
NOTLAR
 • Tatil.com havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Tur kapsamı dahilinde belirtilen oteller, rezervasyon talepleri ve otel müsaitliğine bağlı olarak aynı veya aynı standartta bulunmadığı takdirde daha üst standartlarda benzer bir otelle değiştirilebilir. Bu tür durumlarda ilgili bilgilendirme tarafınıza 48 saat kala yapılacaktır.
 • Bu tur için vize gerekli değildir. Min. 6 ay geçerli olan pasaport yeterlidir.
 • Bu sayfada ve bu web sitesine bağlı diğer sayfalarda sergilenen Seyahat Acentesi hizmetlerinin fiyatları günlük bazda değişiklik gösterebileceği gibi, gün içerisinde de kur farkından, havalimanı vergisinden ve ticari sebeplerden  kaynaklanan durumlardan dolayı her zaman değişiklik gösterebilecektir. Bu nedenle müşterilerin aynı hizmet için farklı tarihlerdeki alışlarından farklı fiyatlardan ücretlendirilebileceklerini bilmeleri gerekmektedir.

YorumlarDiğer Yorumlara Bak

Yorum Yap

Email adresiniz yayımlanmayacaktır.Tüm alanları doldurunuz.


Copyright © 2013 MCT Turizm