20140321_092206
Son Turlar

Sentido Letoonia Golf Resort

Termal Otel Konaklamalı Uludağ Kayak Turu

İtalya Turu

Budapeşte(2)-Viyana(2)-Prag(3)

St.Petersburg(3)

Viyana (3)

Roma (3)

Barcelona (3)

Londra(3)

Efes Antik Şehri – Meryem Ana – Şirince

Kapadokya Turu

İzmir Uçaklı Gap Turu

Assos – Çanakkale Turu

Otobüslü Bansko Kayak Turu 3 Gece

2 – 6 MART 2020 BANSKO

24 – 28 ŞUBAT 2016 BANSKO

16 – 21 ŞUBAT 2016 BANSKO

SEVGİLİLER GÜNÜNDE BANSKO

SÖMESTİR 7 GECELİK PAKETLER

SÖMESTİR 6 GECELİK PAKET

SÖMESTİR 5 GECELİK PAKETLER

SÖMESTİR 4 GECELİK PAKETLER

SÖMESTİR 3 GECELİK PAKETLER

Günübirlik Kartalkaya

Bansko Üniversite Haftası

19 – 24 OCAK 2016 BANSKO

Yılbaşında Bansko

Bansko Sömestr Dışı 3 Gece 4 Gün Kayak Turları

Bansko Sömestr Dışı 5 gece 6 gün Kayak Turları

4 gece 5 gün Şubat ve Mart Ayları Pamporovo Kayak Turları

4 gece 5 gün Ocak Ayı Pamporovo Kayak Turları

4 GECE 5 GÜN ARALIK AYI PAMPOROVO KAYAK TURLARI

Bansko Sömestr Erken Rezervasyon 5 Gece 6 Gün Kayak Turları

Pamporovo Sömestr Erken Rezervasyon 7 Gece 8 Gün Kayak Turları

Pamporovo Sömestr Erken Rezervasyon 5 Gece 6 Gün Kayak Turları

Balkanlar Turu

Balkanlar / Yunanistan Turu

Kurban Bayramı Balkanlar Turu

Baştan Başa Balkanlar Pegasus ile

Baştan Başa Balkanlar – Eylül

Baştan Başa Balkanlar – Kurban Bayramı

Kurban Bayramında Bulgaristan Kültür Turu

Bansko Kayak Turu 7 Gece

Bansko Kayak Turu 5 Gece

Bansko Kayak Turu İletişim için 0532 432 51 15

Bansko Kayak Turu THY ile

Bölgeler

Arnavutluk

Tur Adı

Balkan Turu

Tur Tipi

Bayram Turları

Tur Yıldızı

Kurban Bayramı Balkanlar Turu

From October 11, 2013

MAKEDONYA – KOSOVA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA HERSEK – HIRVATİSTAN – YUNANİSTAN

0/5 (0 Reviews)

Rezervasyon Yap

Detaylar

OTOBÜSLE BAŞTAN SONA BALKANLAR 9 Gün / 7 Ülke

MAKEDONYA – KOSOVA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – BOSNA HERSEK – HIRVATİSTAN – YUNANİSTAN

Üsküp (1), Prizren, Tiran (1) Podgorica, Saray Bosna (1) Mostar, Poçitel, Dubrovnik (1) Kotor, Budva, Petrovac, Bar, Ulcin (1) İşkodra, Elbasan, Struga, Ohrid (1), Manastır (1) Selanik, Kavala

11 EKİM 2013 HAREKET

 

1.Gün – Cuma  |  İstanbul / Selanik
Akşam saat 21.00 de Kadıköy evlendirme dairesi, saat 21.30’da Gayrettepe Dedeman Otel önü ve saat 22.00 de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandropouli (İskeçe) ve Kavala üzerinden Selanik’e yol alıyoruz.
2.Gün – Cumartesi  |  Selanik / Üsküp
Kavala yakınlarında ve Selanik yakınlarında vereceğimiz molaları sonrasında Yunanistan ve Makedonya Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Üsküp’e varışımıza müteakip Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te Vardar nehrinin kıyısında cafe, bar, restaurantların arasından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nda Zafer Tak’ı Büyük İskender, Çar Samuel, 1.Justinyanus heykellerini, Taş Köprü’yü ve Makedonyalı Filip ve Olimpiyas heykelleri ila Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Kapan Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Sultan Murat Camii, Saat Kulesi, İsa Bey Cami, Bit Pazarı, Arasta Camii, Kapan Han, Mustafa Paşa Camii ve Meşhur Üsküp Kalesi’ni görüyoruz. Alışveriş ve yemek için verilecek serbest zaman ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Üsküp’ teki otelimizde.
3.Gün – Pazar  |  Üsküp / Prizren / Tiran
Sabah kahvaltısı ardından Kosova – Prizren’e hareket ediyoruz. Balkanlar’ın belki de en güzel ve en şirin kentlerinden birisi olan ve mimari silueti, yol ve dükkanlardaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti izlenimini veren ve Osmanlıların 37 cami inşa ettikleri Prizren’de göreceğimiz ilk eser, süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii’dir. Bayraklı Camii ve Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nı gördükten sonra turumuzun bitimiyle beraber verilecek serbest zaman ardından Arnavutluk’ a giriş yapıyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı’nı görüyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Tiran’daki otelimizde.
4.Gün – Pazartesi  |  Tiran / İşkodra / Podgorica / Saray Bosna
Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Saray Bosna’ya hareket. Tam anlamıyla görsel bir şölen şeklinde geçecek yolculuğumuz esnasında Drin ve Buna nehrlerini görerek İşkodra şehrinden geçiyoruz. Ardından Balkanların en büyük gölü Olan İşkodra gölü çevresinden Karadağ’a geçiyoruz. Karadağın Başkenti Podgorica şehrinden geçerek Büyüleyici Pivsko Gölü ve Kanyonundan geçerek Bosna-Hersek sınırına giriş yapıyoruz. Foça şehri üzerinden Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosnaya varışımıza müteakip ki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da panoramik şehir turumuz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği Savaş Tüneli, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914’te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını göreceğiz. Ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Saraybosna’daki otelimizde.
5.Gün – Salı  |  Saray Bosna / Mostar / Poçitel / Dubrovnik
Sabah kahvaltımızın ardından Mostar’a hareket. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Eski Yugoslavya’yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili’ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan’a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Dubrovnik’deki otelimizde.
6.Gün – Çarşamba  |  Dubrovnik / Kotor / Budva / Bar / Ulcjin
Sabah kahvaltımızın ardından 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Kotor Körfezi’nin içinde yer alan Kotor’a varış. Kotor’da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden sonra Budva’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Budva turumuza başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten verilecek serbest zaman ardından özellikle ünlülerin rağbet ettikleri, bakir bir koy üzerinde bulunan Sveti Stefan adasını görüyor ve Ulcjin’e otelimize geçiyoruz. Konaklama Ulcjin’deki otelimizde.
7.Gün – Perşembe  |  Ulcjin / İşkodra / Elbasan / Ohrid
Sabah kahvaltımızın ardından kısa bir yolculuk ile Arnavutluk sınırına yeniden giriş. Elbasan şehrinde Elbasan Kalesi’ni ziyaret ardından öğlen yemeği için verilecek serbest zamandan sonra Kafasan sınır kapısından Makedonya’ya giriyoruz. Sınır şehri olan Struga kentindeki Drim Nehri’ni gördükten sonra Ohrid’deki otelimize geçiyoruz. Konaklama Ohrid’deki otelimizde.
8.Gün – Cuma  |  Ohrid / Manastır
Sabah kahvaltımızın ardından Ohrid turumuza başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Ohrid Halveti Tekkesi, Ali Paşa Camii, Çınar Meydanını görüp Ohri Çarşısı içinden geçerek tarihi Osmanlı evlerinin bulunduğu sokağa giriyoruz. Ardından Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kiliselerinden Aya Sofya Kilisesi ve St.Kaneo Kilisesi’ni görüp Ohrid gölü sahilinden Ohrid kent merkezine dönüyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda bayanlar, dünyaca ünlü Ohrid İncisi satın alma imkânı bulabilirler. Serbest zaman ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a gidiyoruz. Makedoncada da Manastır anlamına gelen Bitola adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda öncelikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün okuduğu Osmanlı Askeri İdadi Lisesi binasını ve binada Atatürk için yapılmış olan Anı Odası’nı ziyaret ediyoruz. Bitola’nın meşhur caddesi Şirok sokakta yürüyüş esnasında tarihi dokusu korunmuş Bitola’nın evlerini görüyoruz. Akabinde Osmanlı eserlerinden Saat Kulesi, Yeni Cami, Kapalı Çarşı ve Elveda Rumeli dizisinin çekildiği tarihi Osmanlı çarşısını görüyoruz. Ardından Manastır’daki otelimize geçiyoruz. Konaklama Manastır’daki otelimizde.
9.Gün – Cumartesi  |  Manastır / Selanik / Kavala / İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından Selanik’e hareket . Çok kısa bir yolculuk ile Yunanistan sınırına giriş yapıyoruz. Kozani ve Veroia şehirleri üzerinden Selanik’e varıyoruz. Yapacağımız Selanik panoramik şehir gezimizde, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ediyoruz. Aya Sofya Kilisesi, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Beyaz Kule, Döner Kule, Uluslarası Fuar alanını görüyoruz. Selanik’ in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp Aristotales meydanında verilecek serbest zaman ardından ardından Büyük İskender heykelini görüp Kavala’ya devam ediyoruz. Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turu; İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşa’nın konağı, Kavala Kalesi (panoramik olarak), Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanda Yunanistan’ın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacağız. Serbest zaman sonrası İstanbul’a hareket. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshop’unda alışveriş imkânı. Güzergah üzerinde vereceğimiz yemek molasını takiben İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…
OTELLER İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Farkı 3-6 Yaş Çocuk
3* / 4* Oteller 449 Euro 350 Euro 200 Euro

Üçüncü Kişi: 399 € 0-2 Yaş Çocuk: Ücretsiz (Ayrıca koltuk verilmez!) 3-6 Yaş Çocuk: 200 € (Ayrı yatak verilmez!)
FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • İstanbul çıkışlı Lüks otobüslerle ulaşım.
 • 3*/4* Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama.
 • Programda belirtilen tüm şehir turları.
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri.
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Sınır Geçiş Ücretleri (Kişi Başı 25.-Euro)     (Araçta  Toplanır. Zorunludur! )
 • Kişisel Harcamalar.
 • Öğlen ve Akşam Yemekleri.
 • Yurt Dışı Çıkış harcı (15.-TL)          (Tur hareketinden önce yatırılması önerilir!!)
 • Vize ücreti 120 €
NOTLAR
 • Tatil.com havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Tur kapsamı dahilinde belirtilen oteller, rezervasyon talepleri ve otel müsaitliğine bağlı olarak aynı veya aynı standartta bulunmadığı takdirde daha üst standartlarda benzer bir otelle değiştirilebilir. Bu tür durumlarda ilgili bilgilendirme tarafınıza 48 saat kala yapılacaktır.
 • Bu turda normal pasaporta vize gerekli , yeşil pasaporta vize gerekli değildir. Vize başvurusu için tur başlangıç tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.  Tatil.com konsolosluk ile müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize alımı ve vize süresi konusunda garanti verememektedir.Her türlü soru ve önerileriniz için seyahat danışmanınıza başvurabilirsiniz.
 • Bu sayfada ve bu web sitesine bağlı diğer sayfalarda sergilenen Seyahat Acentesi hizmetlerinin fiyatları günlük bazda değişiklik gösterebileceği gibi, gün içerisinde de kur farkından, havalimanı vergisinden ve ticari sebeplerden  kaynaklanan durumlardan dolayı her zaman değişiklik gösterebilecektir. Bu nedenle müşterilerin aynı hizmet için farklı tarihlerdeki alışlarından farklı fiyatlardan ücretlendirilebileceklerini bilmeleri gerekmektedir.

YorumlarDiğer Yorumlara Bak

Yorum Yap

Email adresiniz yayımlanmayacaktır.Tüm alanları doldurunuz.


Copyright © 2013 MCT Turizm