Bölgeler

Kapadokya

Tur Adı

Kapadokya Turu

Tur Tipi

Yurt İçi Tur

Tur Yıldızı

Kapadokya Turu

İzmir Çıkışlı – Otobüs İle 2 gece 3 gün 28.06.2012-01.07.2012 Yarım Pansiyon

Rezervasyon Yap

Detaylar
Fiyatlar
Dahil Olan Hizmetler
Dahil Olmayan Hizmetler

AVANOS – URGUP – IHLARA VADISI – GOREME –  KONYA – MEVLANA MUZESI – UCHISAR –  HACI BEKTAS – ASMALI KONAK –  SINASSOS

1.Gün (Gece Yolculuğu)
20:00 ÜÇKUYULAR ( Shell Benzin İstasyonu Önü) 20:15 KONAK(Sabancı Kültür Merkezi Önü), 20:30 LOZAN (Fuar Kapısı Önü), 21.00 Girne Yunuslar – 21.30 Lozan Meydanından hareketle Uşak, Afyon, Konya, Aksaray yoluyla Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki Kapadokya bölgesine doğru gece yolculuğu ile turumuza başlıyoruz.

2.GÜN
(Ağzıkara Han-Göreme-Çarıklı Kilise-Asmalı Konak-Sinassos-Uçhisar- Ürgüp- Onyx) Sabah yolda ekstra olarak alınan serbest kahvaltı sonrası, Aksaray – Nevşehir yolu üzerinde yer alan ve bir Selçuklu Dönemi eseri olan Ağzıkara Han Kervansarayını gördükten sonra konaklama yapacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme sonrası kısa bir süre dinleniyoruz. (Doluluk nedeniyle otele öğleden sonra girilmesi gerekirse gezi programı öne alınabilir. Bu nedenle hazırlıklı olunmasında yarar vardır. Rehberiniz yolda gereken bilgileri verecektir). Öğleden sonra eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek üzere otelimizden hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii’ nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devem ediyoruz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafapaşa Köyü’ nü gördükten sonra bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi’ne çıkıyoruz. Bu günkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onxy Taş atölyesi ziyareti ile sona eriyor ve otelimize dönüyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün
Çavuşin – Paşabağı – Avanos – Çömlek Yapımı – Dervent Vadisi – Kızılırmak – Hacı Bektaş-ı Veli)(Dileyen misafirlerimiz gün doğumunu balon turu ile birlikte yapacaklardır). Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı Çavuşin Ören Yeri’ nin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağı’ nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu Devrent Vadisi’ni geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devri’ nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak’ tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkânından faydalanıyoruz ve sonrasında Horasan’da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli’nin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş(ekstra) ilçesine gidiyoruz. Son olarak dönüşte halı atölyelerinin gezilmesi ile bugünkü turumuz sona eriyor ve otelimizde dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.(Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz.-ekstra 40 TL-)

4.Gün
Derinkuyu Yeraltı Şehri – Mevlana Müzesi – Narlı Göl – Ihlara Vadisi – Yılanlı Kilise )Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri. (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri). Güzergâhımız üzerinde, volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlı Gölü (Krater Göl) görüyor sonrasında kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağaçaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Vadide gezimizi tamamladıktan sonra Konya’ya hareket ediyoruz. Panoramik şehir turu ardından Alaaddin Tepesini gezerek, Mevlana Müzesini ziyaret edeceğiz. Ardından İzmir’e Doğru yol alarak akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz

Program zamanlamasında Hava, yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

28.06.2012
01.07.2012

2 Kişilik Odada Kişi Başı : 340 TL

Tek Kişi Fiyatı : 389 TL

İlave Yatak : 289 TL

7-12 Yaş Çocuk : 255 TL

2-7 Yaş Çocuk : 185 TL

Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama

Lüks otobüslerle ulaşım

Meditur otobüs içi ikramları

Tüm çevre gezileri

Rehberlik hizmetleri

Meditur Güvencesi

Otelimizde açık büfe 2 sabah kahvaltısı

Otelimizde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

YorumlarDiğer Yorumlara Bak

Yorum Yap

Email adresiniz yayımlanmayacaktır.Tüm alanları doldurunuz.


Copyright © 2013 MCT Turizm